Europeos.es : Inicio > Oferta de trabajo en Croacia > Educadores para necesidades especiales > Stručni/a Suradnik/ca, Stručnjak Edukacijsko Rehabilitacijskog Profila - Edukacijski Rehabilitator

Demanda de Educadores para necesidades especiales en Croacia

Stručni/a Suradnik/ca, Stručnjak Edukacijsko Rehabilitacijskog Profila - Edukacijski Rehabilitator

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales.

Traducción de la profesión: Professionals › Teaching professionals › Other teaching professionals › Special needs teachers.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 - ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22 i 156/23) i odredbi Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje u OŠ Velika Pisanica, ravnateljica Osnovne škole Velika Pisanica Ivana Haić dana 29. veljače 2024. godine raspisuje:

N A T J E Č A J

za radno mjesto

• stručni suradnik, stručnjak edukacijsko rehabilitacijskog profila – edukacijski rehabilitator – 1 izvršitelj/ica, na neodređeno nepuno radno vrijeme, na 20 sati ukupnog tjednog radnog vremena, u matičnoj školi

UVJETI: Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa, sukladno općim propisima o radu, kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete:

• poznavanje hrvatskog jezika i latiničnog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno-obrazovnog rada, odgovarajuću vrstu i razinu obrazovanja kojom su osobe stručno osposobljene za obavljanje odgojno-obrazovnog rada sukladno članku 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 - ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22 i 156/23) i Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (Narodne novine. broj: 6/19 i 75/20).

Kandidati na natječaj trebaju priložiti:

• vlastoručno potpisanu zamolbu (prijavu) u kojoj treba navesti e-mail adresu radi dostavljanja obavijesti o datumu i vremenu procjene, odnosno testiranja,

• životopis,

• diplomu odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi (presliku),

• dokaz o državljanstvu (presliku),

• uvjerenje nadležnog suda da nije pod istragom i da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi – izdano u vrijeme trajanja natječaja,

• elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje - izdan/u u vrijeme trajanja natječaja.

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a izabrani kandidat obavezan je prije zapošljavanja predočiti dokumente u izvorniku. Zaprimljena dokumentacija se ne vraća kandidatima.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a odnose se na rodno značenje, odnose se jednako na oba spola.

Ugovor o radu će se sklopiti uz uvjet probnog rada u trajanju određenim člankom 25. Temeljnog kolektivnog ugovor za službenike i namještenike u javnim službama (Narodne novine, broj: 56/22, 127/22, 58/23 i 128/23).

Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju, sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj: 121/17, 98/19, 84/21 i 156/23), članku 48., stavku 1.-3. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine, broj: 84/21), članku 48. f. Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj: 33/92, 57/92, 77/92, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19), članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine, broj: 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20), dužne su u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu, a imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja i ovisno o kategoriji u koju ulazi sve potrebne dokaze (članak 103. st. 1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Osoba koja se poziva  na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužna je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (članak 49. st. 1. Zakona) dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom pored dokaza o ispunjenju traženih uvjeta iz natječaja, dužan je uz prijavu priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

Kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim prilozima odnosno ispravama i ispunjavaju uvjete natječaja dužni su pristupiti procjeni odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje u OŠ Velika Pisanica, a o postupku i datumu provođenja bit će obaviješteni e-mailom i na web stranici škole.

Pravni i drugi izvori za pripremu testiranja:

1. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 7/08, 86/09, 92/10, 105/10 - ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20, 151/22 i 156/23)

2. Pravilnik o načinu postupanja odgojno-obrazovnih radnika školskih ustanova u poduzimanju mjera zaštite prava učenika te prijave svakog kršenja tih prava (NN 132/13)

3. Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (NN 24/15)

4. Statut OŠ Velika Pisanica – na mrežnoj stranici škole, naslovnica

ROK ZA PRIJAVU: 8 dana od dana objave, od 29. 02. 2024. do 08. 03. 2024. godine.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati. Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku putem mrežne stranice Škole, a iznimno pisanim putem ako se na natječaj prijavi kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima.

Prijave s traženom dokumentacijom dostaviti osobno ili poštom na adresu škole:

Osnovna škola Velika Pisanica, Hrvatskih mučenika 3, 43 271 Velika Pisanica, s naznakom „Za natječaj – edukacijski rehabilitator“.

Sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka broj 2016/679 i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne Novine, broj: 42/18) svi dokumenti dostavljeni na natječaj poslani su slobodnom voljom kandidata te se smatra da je kandidat dao privolu za obradu svih podataka, a koji će se obrađivati isključivo u svrhu provođenja natječajnog postupka.

Ovaj natječaj objavljen je na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te mrežnim stranicama i oglasnim pločama Škole dana 29. 02. 2024. godine.

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Empleador: OSNOVNA ŠKOLA VELIKA PISANICA.

Instrucciones para solicitar:

OsobniDolazak: HRVATSKIH MUČENIKA 3, 43 271 VELIKA PISANICA

Zamolba: HRVATSKIH MUČENIKA 3, 43 271 VELIKA PISANICA

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 06 de Marzo de 2024, y con identificador de la vacante:2464925.

Ver las 47 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales de la enseñanza › Otros profesionales de la enseñanza › Educadores para necesidades especiales ofertadas.