Europeos.es : Inicio > Trabajo en Croacia > Periodistas > Urednik/ca Odjela Drama Hra

UREDNIK/CA ODJELA DRAMA HRA. Croacia

Contrato de Periodistas en Croacia

Clasificación del trabajo: Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Autores, periodistas y lingüistas › Periodistas.

Traducción de la profesión: Professionals › Legal, social and cultural professionals › Authors, journalists and linguists › Journalists.

Descripción de la oferta de trabajo:

Na temelju članka 32. Statuta Hrvatske radiotelevizije (Narodne novine broj 14/13), Hrvatska radiotelevizija objavljuje

NATJEČAJ ZA

UREDNIKE PROGRAMA NA HRVATSKOM RADIJU (HRA)

(na mandat od 5 godina)

1. Urednik Radio Zadar - 1 izvršitelj

2. Urednik Odjela Sport HRA - 1 izvršitelj

3. Urednik Odjela Djeca i mladi, obrazovanje i znanost ¬HRA- 1 izvršitelj

4. Urednik Odjela Kultura HRA - 1 izvršitelj

5. Urednik Odjela Religija HRA - 1 izvršitelj

6. Urednik Odjela Drama HRA - 1 izvršitelj

7. Urednik Odjela Zabava HRA – 1 izvršitelj

8. Urednik Odjela Glazbeni sadržaji HRA – 1 izvršitelj

I.

Nazivi koji se u ovom natječaju koriste za fizičke osobe u muškom rodu odnose se na jednak način na osobe muškog i ženskog spola. Za oglašena radna mjesta mogu se javiti osobe obaju spolova.

Za urednika može biti imenovana osoba koja ima sljedeće uvjete:

• hrvatski državljanin;

• ima završen sveučilišni diplomski studij ili s njim izjednačen studij;

• najmanje pet (5) godina radnog iskustva na uredničkim poslovima;

• znanje jednoga svjetskog jezika;

• poznaje tehnologiju proizvodnje, pružanje i prijenos audio i audiovizualnih medijskih usluga, multimedijskih sadržaja i usluga elektroničkih publikacija,

• najmanje deset (10) godina radnog iskustva,

• organizacijske i upravljačke sposobnosti dokazane u dosadašnjem radu u trajanju od najmanje pet (5) godina

II.

Urednik ne može biti osoba:

1. koja uživa imunitet na bilo kojoj osnovi;

2. koja je državni dužnosnik ili obnaša dužnost u tijelima političkih stranaka ili tijelima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave;

3. koja obavlja bilo koje poslove u konkurentskoj pravnoj osobi, odnosno pravnim osobama koje obavljaju djelatnost proizvodnje, pružanja i/ili prijenosa audio i audiovizualnih medijskih usluga, multimedijskih sadržaja i usluga elektroničkih publikacija, odnosno ako takve poslove obavlja da u slučaju imenovanja takve poslove nije spremna prekinuti;

4. koja je član uprave, upravnih vijeća ili nadzornih odbora pravne osobe iz prethodnog podstavka;

5. koja je vlasnik, dioničar ili imatelj udjela u pravnoj osobi iz podstavka 3. ovoga stavka;

6. koja se nalazi u sukobu interesa;

7. koja je u financijskom i/ili poslovnom odnosu s HRT-om, ili od HRT-a stječe bilo kakve prihode, osim prihoda na osnovi radnog odnosa u HRT-u, ili posreduje pri sklapanju poslova HRT-a s trećim osobama.

III.

Kandidati koji se prijavljuju na javni natječaj obvezni su dostaviti sljedeće:

1. Vlastoručno potpisanu prijavu koja sadržava

− ime i prezime kandidata

− osobni identifikacijski broj (OIB)

− adresu prebivališta i adresu boravišta (ako boravište postoji)

− telefonski broj i adresu elektroničke pošte

− kratko obrazloženje motiva prijave na javni natječaj

2. životopis

3. dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice ili preslika važeće osobne iskaznice ili važeće putovnice)

4. presliku diplome o završenom sveučilišnom diplomskom studiju ili s njim izjednačenim studijem, a ako je riječ o inozemnoj diplomi, tada i presliku potvrde o priznanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdane od nacionalnog ureda (ENIC/NARIC ) pri Agenciji za znanost i visoko obrazovanje Republike Hrvatske

5. dokaz o najmanje 5 (pet) godina radnog iskustva na uredničkim poslovima

6. presliku dokaza o poznavanju najmanje jednoga svjetskog jezika – sveučilišna diploma ili potvrda, potvrda ili svjedodžba škole za strane jezike ili druge ovlaštene organizacije ili javnobilježnički ovjerena preslika indeksa s položenim stranim jezikom

7. izvornik izjave ovjerene kod javnog bilježnika da kandidat nije u sukobu interesa u smislu članka 32. st.5. Statuta HRT-a

8. dokaz o najmanje 10 (deset) godina radnog iskustva

9. dokaz o organizacijskim i upravljačkim sposobnostima u dosadašnjem radu u trajanju od najmanje 5 (pet) godina (dokaz o obavljanju poslova na radnom mjestu koje zahtijeva rukovodeće i organizacijske sposobnosti - preslika rješenja, ugovora o radu, rješenja o rasporedu ili potvrda/izjava poslodavca o trajanju i vrsti poslova ili druga jednakovrijedna isprava)

IV.

Nepotpisane, nepotpune i nepravovremene prijave, kao i prijave dostavljene elektroničkom poštom, telefaksom ili na drugi način koji nije određen odredbama glave V. ovog javnog natječaja, smatrat će se nevaljanim i neće se razmatrati.

Natječajna dokumentacija se ne vraća.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.

Osoba koja nije podnijela pravodobnu i potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom u postupku javnog natječaja.

Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju prednost pri zapošljavanju, moraju se u prijavi pozvati na to pravo i priložiti dokaze o tom statusu.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2021_07_84_1556.html), i kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2021_07_84_1555.html), a koji u trenutku podnošenja prijave ispunjavaju uvjete za ostvarivanje toga prava, dužni su uz prijavu na javni natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja i dokaze za ostvarivanje prava prednosti prilikom zapošljavanja. Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti prilikom zapošljavanja po obje osnove nalaze se na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Podnošenjem prijave na natječaj kandidat daju privolu Hrvatskoj radioteleviziji da kao voditelj obrade osobnih podataka smije obrađivati njegove osobne podatke isključivo u svrhu provedbe natječajnog postupka u skladu s propisima koji uređuju zaštitu osobnih podataka.

V.

Prijave na natječaj za imenovanje urednika, s priloženim dokazima o udovoljavanju uvjetima kako su utvrđeni glavom III. ovog javnog natječaja, podnose se u zatvorenoj omotnici, u roku od 15 (petnaest) dana računajući od dana objave ovog javnog natječaja u Narodnim novinama, na adresu:

Hrvatska radiotelevizija, Prisavlje 3,10000 Zagreb,

RJ Ljudski potencijali, objekt B-30, soba 152,

s naznakom "Prijava na natječaj za urednika...(navesti određeno radno mjesto)“- ne otvaraj!

Número de puestos: 1.

Nivel educativo: Grado o nivel equivalente.

Experiencia: 10 años.

Empleador: HRT.

Instrucciones para solicitar:

Zamolba: Prisavlje 3, 10000 Zagreb (soba 152, B30)

Oferta de trabajo obtenida del portal Eures, con fecha 31 de Enero de 2024, y con identificador de la vacante:2440139.

Ver las 11 ofertas de trabajo de Profesionales científicos e intelectuales › Profesionales en derecho, en ciencias sociales y culturales › Autores, periodistas y lingüistas › Periodistas ofertadas.